İşyeri Hekimliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / Adana İşyeri Hekimliği Kursu
İş Yeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimliği Kursu almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Adana İşyeri Hekimliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak A,B,C Sınıfı İş Güvenliği Kursu, İşyeri Hemşireliği Kursu vermekteyiz. İş Güvenliği Kursu eğitimlerinde siz de kalite ve güvenden yana iseniz hemen Yeni Uzman Akademi’yi arayın. Erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın.

Doğru Adres Yeni Uzman Akademi

6331 Sayılı Kanuna Göre İşyeri Hekimi Kimdir?

İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş, işyeri hekimliği belgesine sahip hekimdir.

İşyeri Hekimi Nerelerde Görev Alır?

İşyeri hekimleri merkez ofis olarak tam günlü çalışması halinde Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri  ( OSGB) veya İşyeri Sağlık Güvenlik Birimlerinde görev alırlar. Hekimlerin bir ofisi ve asgari şartları taşıyan bir muayenehanesi de bulunur.

Kimler İşyeri Hekimi Olabilir?

İşyeri hekimi olabilmek için öncelikle tıp fakültesi mezunu olmak gerekir. Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olan hekimlerimiz YÖK’ten alınmış “ denklik belgesine” sahip olmaları şartır. Pratisyen hekim, uzman hekim, akademisyen hekim fark etmeksizin tüm hekimlerimiz işyeri hekimliği için Adana işyeri hekimliği kursu için Yeni Uzman Akademi’ye başvuru yapabilir.

İşyeri hekimliği Başvuruları Nasıl Gerçekleştirilir?

Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi aracılığı ile eğitim almak isteyen hekimlerimizin;

Kimlik

Diploma

Başvuru Dilekçesi ile eğitim kurumumuza başvuru yapmaları yeterlidir. Bu belgeleri posta aracılığı ile kurumumuza göndermeleri de mümkündür.

İşyeri Hekimliği Eğitimleri Nasıl Gerçekleştirilir?

İşyeri hekimliği eğitimleri, Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından, Çalışma Bakanlığının belirlemiş olduğu program gözetilerek yapılır. Eğitim kurumumuz Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler;

90 saat asenkron ( offline – çevrimdışı) ders,  90 saat senkron ( online – çevrimiçi) ders olarak yapılır. 180 saat uzaktan eğitimler tamamlandıktan sonra ise eğitim kurumumuz yetkililerince uygun görülen işyerlerinde 40 saat staj eğitimi ( pratik eğitim) yapılır.

Katılımcılarımız, çevrimdışı eğitimlere Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin ana sayfası üzerinden diledikleri saatlerde katılmaları mümkündür.

Hekimlerimiz, Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından online (çevrimiçi – eşzamanlı) dersler ise 09-15 ve 15-21 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta yapılır. Kursiyerlerimiz kurumumuza başvuru esnasında canlı derslere hangi saatte girmek istediklerini belirtebilirler.

Pratik eğitimler ise; yukarıda da belirttiğimiz gibi Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi yetkililerince uygun görülen işyerlerinde yapılır. Farklı illerde bulunan katılımcılarımıza, ikamet ettikleri illerde pratik eğitim yapma olanağı da sağlanır.

İşyeri Hekimliği Sınavları Nasıl Gerçekleştirilir?

Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’de kurs alan hekimlerimiz sonrasında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen işyeri hekimliği sınavlarına katılırlar.

İşyeri hekimliği eğitimleri ÖSYM tarafından her yıl mayıs ve aralık aylarında olmak üzere iki defa gerçekleştirilir. Sınav tarihleri ÖSYM sınav takviminde de yer alır. Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından bu tarihler belli aralıklarla kursiyerlere hatırlatılır. Böylelikle yoğun iş temposu içersinde yer alan hekimlerimizin sınav başvurularını zamanında yapmaları da sağlanır.

İşyeri Hekimliği Sınavlarında Başarılı Olma Şartları Nelerdir?

İşyeri hekimliği sınavlarında ÖSYM tarafından katılımcılara çoktan seçmeli 50 soru sorulur. Başarılı sayılabilmek için de katılımcıların en az 35 soruya doğru cevap vermeleri gerekir. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen işyeri hekimliği sınavlarında her doğru cevap 2 puan olarak kabul edilir.

İşyeri Hekimliği Sertifikası Kim Tarafından Düzenlenir

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm işlemler Çalışma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilir.  Adana işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi de ilgili bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. Eğitim kurumuzdan eğitim alan ve sınavlarda başarılı olan katılımcılarımızın sertifikaları da yine Çalışma Bakanlığı tarafından düzenlenir.

Hekimlerimiz Yeni Uzman Akademiyi Tercih Ediyor

Ağır sanayide gerçekleştirilen hamleler ve işçi haklarının iyileştirilmesi ile tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de gelişmeler yaşanmaya başlandı. Ülkemizde bu yönde atılan en büyük adım da hiç şüphesiz 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunudur. 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanunu ülkemizde bu alanda bir devrim olarak kabul edilebilir.

İş güvenliğinin öneminin artması ile birlikte iş güvenliği profesyonellerinin eğitimleri de büyük önem kazanmıştır. Bu eğitimler başta da belirttiğimiz gibi Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu eğitim kurumları tarafından yapılır.

Yeni Uzman Akademi 8 yıllık tecrübesi ile iş yeri hekimliği eğitimleri alanında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının izni ile eğitim faaliyetlerini İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası, Bursa, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır’da devam ettiriyor.

Acele Edin, Erken Kayıt Yaptırın, Fırsatları Yakalayın

Yeni Uzman Akademi eğitim işyeri hekimliği alanında eğitim ağı en geniş eğitim kurumudur. Ayrıca katılımcılarına sağladığı destekle de başta iş yeri hekimliği ve iş yeri hemşireliği olmak üzere İSG eğitimlerinin öncüsü ismidir.

Adana İşyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim materyallerini her sınav dönemi öncesi mevzuatlara göre yeniler. Eğitimlerini uzaktan eğitim modeliyle düzenler. Tüm katılımcılarına ev konforunda eğitim alma şansı tanır.

İşyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından ücretsiz olarak paylaşır. Türkiye genelinde tüm işyeri hekimi adaylarına ücretsiz olarak rehberlik eder.

Eğitim kurumumuz başta instagram olmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden güncel mevzuatlar ve sorular yayınlayıp tüm adayların sınav öncesinde zinde kalmasına katkı sağlar.

Yeni Uzman Akademi işyeri hekimliği kursu katılımcıları için sınav öncesi online soru çözüm programları düzenleyerek, katılımcılarının sınava hazır halde katılmalarını sağlar.

Özetle; İşyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sınava hazırlamak ve meslek hayatlarına tam anlamıyla hazır başlamaları için gerekli tüm eğitim desteğini sağlar.